50-osios prof. Viktoro Ruokio taurės bėgimo varžybos

2015-05-19
635

Gražų ir saulėtą antradienio vakarą vyko tradicinės jau 50 – osios bėgimo varžybos profesoriui Viktorui Ruokiui atminti.
Šis jo garbei organizuojamas renginys nėra atsitiktinis. Profesorius pirmasis Lietuvoje XX amžiaus pradžioje, Lietuvos valstybės kūrimosi laikotarpiu, pradėjo organizuoti bėgimus. Dar ir dabar į bėgiojančius dauguma žiūri su pašaipa, o tuo metu bėgantį profesorių palaikė pamišėliu, pabėgusiu iš ligoninės. Šis „keistuolis“ dėstytojas jau tada propagavo sveiką gyvenimo būdą: grūdinosi, mankštinosi, sveikai maitinosi. Prie starto linijos stojo 26 bėgikai. Dalyviams teko įveikti du ratus ASU stadiono ir „Kamšos“ draustinio miško takais. Trasoje rungtyniavo mūsų universiteto studentai, Garliavos ir Ugnės Karvelis gimnazijos moksleiviai ir svečiai iš kitų bėgimo klubų. Greičiausiai 5 kilometrų nuotolį per 17 minučių ir 21 sekundę įveikė žemės ūkio inžinerijos fakulteto pirmakursis Aivaras Vareika. Antras finišo tiesiąją kirto buvęs universiteto studentas, Kauno bėgimo mėgėjų klubo narys – Vidas Totilas (17:49). Trečias liko Garliavos J.Lukšos gimnazijos mokytojas, sporto klubo „Bėgantis žmogus“ prezidentas, Eimantas Petrulevičius (18:00). Tokį pat nuotolį bėgo ir merginos. Pirma finišo liniją kirto Jurgita Levertavičiūtė, viešnia iš Vytauto Didžiojo universiteto. Ji nuotolį įveikė per 21 minutę ir 23 sekundes. Antra atbėgo sporto klubo „Pilėnai“ bėgikė Giedrė Petrulevičienė (22:13), o trečia finišavo Deimantė Vanagaitė, LSMU absolventė, atstovaujanti Jonavos „Maratono“ klubą. Iš mūsų universiteto studenčių greičiausiai nuotolį įveikė ekonomikos ir vadybos fakulteto pirmakursė Justina Bakšinskytė (23:45). Visi dalyviai buvo apdovanoti universiteto sporto klubo „Pilėnai“ atminimo dovanomis, o nugalėtojai – prizais ir diplomais.