Sveikiname Martyną Brusoką – Pasaulio jaunimo galiūnų čempionato vicečempioną.

2017-10-16
556

Rugsėjo 2 – 4 dienomis Kanadoje vyko „Ultimate World Strongman“ galiūnų jaunimo pasaulio čempionatas, kuriame Lietuvai atstovavo mūsų Universiteto AF trečio kurso studentas Martynas Brusokas.
Pirmą varžybų dieną galiūnai dalyvavo trijose rungtyse – padangų vertimo, vilkiko traukimo ir svorio atkėlimo. Martynas buvo nepralenkiamas padangų vertimo rungtyje – ją užbaigė per 36,11 sekundes artimiausius varžovus aplenkdamas daugiau nei 17 sekundžių. Kitose rungtyse Martynas užėmė atitinkamai penktą ir šeštą vietas. Po pirmos varžybų dienos turnyrinėje lentelėje jis atsistojo penktoje pozicijoje.
Antrą varžybų dieną laukė dvi rungtys – rąsto kėlimo ir svorio laikymo. Dešimt kartų iškėlęs rastą, Martynas užėmė antrą vietą. O svorio laikymo rungtyje, dėl techninių nesklandumų patyręs nesėkmę, liko devintas. Bendroje įskaitoje Martynas pakrito į šeštą poziciją.
Dramatiška kova vyko paskutinę varžybų dieną. Turnyrinėje lentelėje pirmas sportininkų šešetas minimalia taškų persvara vienas nuo kito pretendavo į prizininkų trejetą. Visose likusiose trijose rungtyse Martynas Brusokas demonstravo fantastiškus rezultatus. Estafetėje ir akmenų sukėlime Martynas neturėjo lygių, o karučio vežime užėmęs antrą vietą, surinko 59,5 taško ir tapo pasaulio jaunimo vicečempionu! Martyną aplenkė tik anglas Paulas Smithas (63.5 tškai). Trečias liko kanadietis Wesley Moose’as (56,5 taškai).