Šachmatų turnyras „ASU ruduo 2017“

2017-11-06
1055

ASU organizuojami šachmatų turnyrai gerai žinomi visoje Lietuvoje ir į juos suvažiuoja daug pajėgių šachmatininkų. Ne išimtis buvo ir šių metų spalio 26 dieną rengtas turnyras“ ASU RUDUO – 2017“, kuriame reikėjo net limituoti žaidėjų skaičių.
Prieš varžybas iškilmingai buvo pagerbtas vienas iš ASU Šachmatų centro įkūrėjų, buvęs ilgametis mūsų Universiteto Kūno kultūros katedros (dabar Kūno kultūros ir sporto centras) vedėjas doc.Vytautas Vaščila, kuriam vasarą sukako 80 metų. Dėl objektyvių priežasčių negalėję jubiliato pasveikinti vasarą, susirinkę kolegos, Kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) kolektyvas, centro direktorius Alfonsas Kazlauskas, šachmatų bendruomenės nariai spaudė jubiliatui ranką linkėdami geros sveikatos, išlikti tokiam jaunatviškam, energingam, neprarasti optimizmo bei meilės gyvenimui ir šachmatams. Doc. Vytautas Vaščila be daugybės sportinių ir mokslinių pasiekimų tikriausiai yra vienas iš nedaugelio Universiteto darbuotojų galinčių pasigirti nepertraukiamu 48 metų (1961-2009) darbo stažu Universitete (iš jų 27 metus vadovo Kūno kultūros katedrai). Paklaustas, kuris jo pasiekimas maloniausias širdžiai, nedvejodamas atsakė, jog suburtas katedros kolektyvas, kuris buvo stabiliausias ir turėjo mažiausią rotaciją mūsų Universitete.
Po šventinių akimirkų užvirė tikra kova prie šachmatų lentų, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, pateikė daug staigmenų. Viena iš jų ta, kad tarp moterų geriausia ASU šachmatininkė, Lietuvos aukštųjų mokyklų čempionė Ieva Žalimaitė liko antra. Ją pralenkė ir (surinkusi 4.5 taško) nugalėtoja tapo AF pirmo kurso studentė Meda Mačiuitytė. Meda yra gerai žinoma šachmatininkė Lietuvoje (jos reitingas – 1700). Ji Lietuvos jaunių komandinių pirmenybių čempionė, o iškovojusi vicečempionės laurus asmeninėse varžybose, Lietuvai atstovavo Europos jaunių šachmatų čempionate. Džiugu, kad Meda pasirinko studijas mūsų Universitete. Ieva ir Meda yra mūsų viltis lapkričio 11 dieną vyksiančiose aukštųjų mokyklų šachmatų pirmenybėse.
Ne mažiau intrigos ir staigmenų buvo vyrų grupėje. Tokie pajėgūs šachmatininkai, kaip Kęstutis Vasylius (2076), Martynas Antanaitis (1614) nepateko į prizininkų trejetą. Nepralaimėjęs nei vienos partijos ir surinkęs 7 taškus nugalėtoju tapo VDU absolventas Merūnas Liaučys (1947). Antrąją vietą užėmė (5.5 taško) Antanas Masaitis iš Elektrėnų, trečiąją (4.5 taško) – Danas Domanaitis (1710).
Nugalėtojus ir prizininkus sveikino KKSC direktorius Alfonsas Kazlauskas. Jiems be įspūdingų prizų buvo įteikti ir piniginiai apdovanojimai.
Turnyras sklandžiai vyko teisėjaujant puikiai savo darbą išmanantiems teisėjams Virgilijui Maštaičiui ir Martynui Antanaičiui. Nekeičiant ilgametės šachmatininkų tradicijos turnyro aptarimas vyko prie kavos puodelio.
Lektorius Arvydas Siaurodinas

Komentuok