Sveikiname ASU šachmatininkes

2017-11-14

Lapkričio 11 dieną Vilniuje vyko Lietuvos studentų greitųjų šachmatų čempionatas. Nors dalyvių gausa jis nepasižymėjo, tačiau visi dalyviai turėjo labai aukštus reitingus ir dėl to varžybos buvo tik įdomesnės. Svariai čempionate pasirodė mūsų Universiteto merginų duetas: Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentė Ieva Žalimaitė (1884) ir Agronomijos fakulteto studentė Meda Mačiuitytė (1626). 2016 metų čempionė Ieva šiais metais surinko 5 taškus (iš 7 galimų), iškovojo trečiąją vietą ir buvo apdovanota bronzos medaliu. O Medai fatališkai nepasisekė. Ji nugalėjusi čempione tapusią LSMU studentę G.Vanagaitę (2002) bei vicečempionę VU studentę G. Gaižauskaitę (1767) dėl medalių paskutiniame varžybų rate susitiko su Ieva. Laimi Meda – jai sidabras, laimi Ieva – jai bronza. Laimėjo didesnę patirtį turinti Ieva, o Meda (surinkusi 4.5 taško) liko ketvirta. Beje, Medai Mačiuitytei pavyko aplenkti tokias pajėgias šachmatininkes kaip A. Jaskunaitę (1728, VGTU), S. Saumanaitę (1830, VU) ir kitas.