Lietuvos universitetų jėgos trikovės čempionatas

2018-04-23
545

Praūžė Lietuvos universitetų jėgos trikovės čempionatas, kuris pasižymėjo ne tik rekordiškai dideliu dalyvių skaičiumi, bet ir aukšto meistriškumo rezultatais. Susirinkus visiems į varžybas, niekas nežinojo, kas nugalės – net 5 universitetai pretendavo tapti čempionais. Viso dalyvavo dešimt universitetų. Mes taip pat tikėjomės tapti čempionais, tačiau iškovojome bronzą. Šiais metais pirmą vietą iškovojo MRU, o sidabras atiteko VGTU.
Merginų tarpe svorio kategorijoje iki 63 kg, lyginant su praėjusiais metais, MEF pirmo kurso magistrantė Ieva Balukonytė, asmeninį rezultatą pagerinusi 35 kg (atsistojo su 95 kg, gulint išspaudė 57,5 kg ir atkėlusi 125 kg), iškovojo sidabro medalį. Varžybų debiutantas MEF trečiakursis Ignas Antanavičius trikovės sumoje iškėlęs 312,5 kg iškovojo ketvirtąją vietą. VŪŽF pirmakursis, taip pat debiutantas, Rytis Engelaitis svorio kategorijoje iki 74 kg trikovės sumoje iškėlė 450 kg (160+120+170) ir taip pat iškovojo ketvirtąją vietą. Nepaisant to, kad Klaudijus Malevskis praeitų metų rezultatą pagerino net 42,5 kg ir spaudė rekordinį svorį, iškovojo bronzos medalį. Pritūpimai 197,5 kg, spaudimas gulint 170 kg (Lietuvos jaunimo rekordas spaudimo rungtyje), atkėlė 232,5 kg. Svorio kategorijoje iki 93 kg sidabro medalį iškovojo (205+155+212,5) IF pirmo kurso magistrantas  Aivaras Žilys. Septintąją vietą iškovojo MEF ketvirtakursis Dainius Matyžonok (170+135+220), aštunta vieta atiteko AF antrakursiui Hariui Gašpuičiui (175+137,5+190). Svorio kategorija iki 120 kg nepasižymėjo dideliu dalyvių skaičiumi, tačiau AF studentas Saulius Skikas ne tik tapo čempionu, bet ir įvykdė elito kategorijos normatyvą. Sauliaus rezultatai: pritūpimai 290 kg, spaudimas gulint 220 kg ir atkėlimai 315 kg, suma 825 kg. Sunkiausių vyrų kategorijoje AF trečiakursis Martynas Brusokas iškovojo bronzos medalį trikovės sumoje iškėlęs 720 kg. Nors mums tik bronza, bet absoliutus nugalėtojas studentų tarpe Saulius Skikas.